Gizlilik Bildirimi

Geçerlilik Tarihi: Nisan 2018

Bu Gizlilik Bildirimi Apartamentos Rurales Altuzarra tarafından sahip olunup işletilen www.apartamentosaltuzarra.com için geçerlidir. Bu Gizlilik Bildirimi web siteniz www.apartamentosaltuzarra.com üzerinde sağladığınız kişisel verileri de içerebilen bilgileri nasıl toplayıp kullandığımızı açıklar. Ayrıca kişisel verilerinizi kullanmamızla ilgili mevcut seçeneklerinizi ve bu verilere nasıl erişip bunları güncelleyebileceğinizi açıklar.

Verilerin Toplanması

Topladığımız kişisel veri türleri şunları içerir:

 • Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve ev adresiniz;
 • Kredi kartı bilgileriniz (kart tipi, kredi kartı numarası, kart üzerindeki isim, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu);
 • Giriş ve çıkış tarihleri, yapılan özel talepler, hizmet tercihleriniz hakkındaki gözlemler (oda tercihleri, özellikler veya kullanılan diğer hizmetler dahil) dahil konuk konaklama bilgileri;
 • Pazarlama tercihleriniz hakkında verdiğiniz veya anketlere, yarışmalara veya promosyonlara katılarak sağladığınız veriler;

Bize hangi kişisel verileri sağlamak istediğinizi (varsa) dilediğiniz zaman seçebilirsiniz. Ancak belirli ayrıntıları sağlamamayı seçerseniz işlemlerinizden bazıları etkilenebilir.

Otomatik olarak topladığımız veriler

Siz web sitemizi kullanırken de otomatik olarak bilgiler toplarız ve bunların bazıları kişisel veriler olabilir. Dil ayarları, IP adresi, konum, cihaz ayarları, cihaz işletim sistemi, oturum bilgisi, kullanım zamanı, talep edilen URL, durum raporu, kullanıcı aracısı (tarayıcı sürümüne dair bilgi), işletim sistemi, sonuç (bakan veya rezervasyon yapan), tarama geçmişi, kullanıcı Rezervasyon Numarası ve görüntülenen verilerin türü gibi veriler içerebilir. Ayrıca çerezler yoluyla otomatik olarak veri toplayabiliriz. Çerezleri nasıl kullandığımız hakkında bilgi için buraya tıklayın.

İşleme Amaçları

Kişisel verilerinizi şu amaçlarla kullanırız:

 • A. Rezervasyonlar: Online rezervasyonunuzu tamamlamak ve idare etmek için kişisel bilgilerinizi kullanırız.
 • B. Müşteri hizmetleri: Müşteri hizmetleri sağlamak için kişisel verilerinizi kullanırız.
 • C. Konuk değerlendirmeleri: Konaklamanızdan sonra bir konuk değerlendirmesi yazmanız için sizi e-postayla davet etmek amacıyla iletişim bilgilerinizi kullanabiliriz. Bu diğer gezginlerin onlara en uygun konaklamayı seçmesine yardımcı olabilir. Bir konuk değerlendirmesi gönderirseniz, değerlendirmeniz web sitemizde yayınlanabilir.
 • D. Pazarlama faaliyetleri: Verilerinizi yasalarca izin verilen haliyle pazarlama faaliyetleri için de kullanırız. Kişisel verilerinizi yeni ürünlerle hizmetler veya ilgilenebileceğinizi düşündüğümüz diğer teklifler hakkında ticari bültenler ve pazarlama iletişimleri gibi pazarlama amaçlarına yönelik olarak kullandığımız durumlarda gelecekte size mesaj göndermemizi istemiyorsanız kullanabileceğiniz bir abonelikten çıkış bağlantısını da dahil ederiz.
 • E. Diğer iletişimler: Bizimle paylaştığınız iletişim verilerine bağlı olarak e-posta, posta, telefon veya kısa mesajla iletişim kuracağımız başka zamanlar da olabilir. Bunun birden fazla nedeni bulunabilir:
  • a. Yaptığınız talepleri yanıtlayıp ele almamız gerekebilir.
   b. Bir rezervasyonu online olarak tamamlamadıysanız, rezervasyonunuza devam etmeniz için size hatırlatıcı bir e-posta gönderebiliriz. Bu ek hizmetin size faydalı olduğuna inanıyoruz çünkü konaklama birimini tekrar aramak veya tüm rezervasyon ayrıntılarını sıfırdan doldurmak zorunda kalmadan bir rezervasyona devam etmenize imkan tanır.
   c. Hizmetlerimizi kullandığınızda, web sitemizle deneyiminiz hakkında size bir anket gönderebiliriz veya bir değerlendirme yapmaya sizi davet edebiliriz. Bu ilave hizmetin size ve bize faydalı olduğuna inanıyoruz çünkü geri bildiriminize göre web sitemizi iyileştirebileceğiz.
 • F. Analiz, iyileştirme ve araştırma: Araştırma ve analizler gerçekleştirmek için kişisel verilerinizi kullanırız. Bunu bizim adımıza yapması için üçüncü bir tarafı dahil edebiliriz. Bu tür araştırmaların sonuçlarını anonim ve toplu halde üçüncü taraflarla da dahil olmak üzere paylaşabilir ve açıklayabiliriz. Kişisel verilerinizi analiz amacıyla, hizmetlerimizi iyileştirmek, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve online seyahat hizmetlerimizin işlevsellik ve niteliğini iyileştirmek için kullanırız.
 • G. Güvenlik, sahteciliğin saptanması ve önlenmesi: Kişisel bilgilerinizi de içerebilecek bilgileri sahteciliği ve diğer yasa dışı veya ihlalde bulunan faaliyetleri önlemek için kullanırız. Bu bilgileri ayrıca sahteciliği soruşturmak ve saptamak için kullanırız. Kullanıcıların kimliğinin doğrulanması dahil olmak üzere risk değerlendirmesi ve güvenlik amaçlarıyla kişisel verileri kullanabiliriz. Bu amaçlara yönelik olarak kişisel veriler geçerli yasalar ve harici danışmanlarca izin verildiği ölçüde emniyet makamları gibi üçüncü taraflarla paylaşılabilir.
 • H. Yasal ve uygunluk gerektiren durumlar: Belirli durumlarda kişisel verileriniz de dahil olabilecek şekilde sağlanan bilgileri yasal uyuşmazlık veya şikayetlerin ele alınarak çözüme ulaştırılması, yasal soruşturmalar ve uygunluk veya anlaşmanın/anlaşmaların uygulanması veya emniyet makamlarından gelen yasal taleplere uygunluk göstermek amacıyla kullanmamız gerekebilir.
 • Kişisel verileri işlemek için yasal etkiler oluşturacak veya sizi kayda değer ölçüde etkileyecek şekilde otomatik yöntemler kullanmamız durumunda, insan müdahalesi elde etme hakkı dahil olmak üzere hak ve özgürlüklerinizi korumaya yönelik olarak uygun tedbirler uygulayacağız.

Yasal Dayanaklar

 • A ve B amaçları bakımından bir sözleşmenin yerine getirilmesini temel alıyoruz: Bizimle olan sözleşmenizin yerine getirilmesi için verilerinizin kullanılması gerekebilir. Örneğin, online bir rezervasyon yapmak için hizmetlerimizi kullanırsanız, sizinle olan sözleşmemiz kapsamında o rezervasyonu tamamlama ve idare etme yükümlülüğümüzü yerine getirmek için verilerinizi kullanacağız.
 • C-H amaçları bakımından meşru menfaatlerini temel alıyoruz: Web sitesi, e-postalar ve bültenler için size en uygun içeriği sağlamak, ürün ve hizmetlerimizle web sitemizin içeriğini iyileştirmek ve tanıtmak gibi meşru menfaatler ve de idari, sahteciliğin saptanmasına dair ve yasal amaçlar doğrultusunda verilerinizi kullanırız. Kişisel verilerinizi meşru çıkarlarımıza yönelik olarak kullanırken her zaman için kendi hak ve menfaatlerimiz karşısında bilgilerinizin korunmasına dair hak ve menfaatlerinizi dengeleyeceğiz.
 • H amacı bakımından da geçerli olduğu durumlarda geçerli yasalara uymaya dair yükümlülüğümüzü temel alıyoruz.
 • Geçerli yasalar kapsamında gerekli olduğu durumlarda doğrudan pazarlama amaçlarına yönelik olarak kişisel verilerinizi işlemeden önce izninizi alacağız.

Geçerli yasalar doğrultusunda gerekli olması durumunda izninizi soracağız. Bu Gizlilik Bildirimi sonundaki adreslerden herhangi birisi üzerinden bizimle iletişime geçerek dilediğiniz zaman izninizi geri çekebilirsiniz.

C-F kapsamında belirtilen işlemlere itiraz etmek istiyorsanız ve hariç tutulmanız için doğrudan kullanabileceğiniz bir mekanizma (örneğin hesap ayarlarınızda) mevcut değilse, lütfen info@apartamentosaltuzarra.com ile iletişime geçin.

Verilerin Paylaşımı

 • Booking.com: Size online rezervasyon hizmetlerimizi sunmak için Herengracht 597, 1017 CE Amsterdam, Hollanda adresinde bulunan Booking.com B.V. (www.booking.com) (bundan sonra Booking.com olarak anılacaktır) ile iş birliği kurduk. Bu web sitesinin içeriğini sağlayanın biz olmamızla ve doğrudan bizimle rezervasyon yapmanızla beraber, bu rezervasyonlar Booking.com üzerinden işlenmektedir. Bu web sitesine girdiğiniz bilgiler bu nedenle Booking.com ve iştirakleriyle de paylaşılacaktır. Adınız, iletişim bilgileriniz, ödeme bilgileriniz, sizinle beraber seyahat eden konukların isimleri ve rezervasyon yaparken belirttiğiniz tüm tercihler gibi kişisel veriler bu bilgilere dahil olabilir.
  Booking.com kurumsal ailesi hakkında daha fazla bilgi almak için Booking.com Hakkındayı ziyaret edin.

Booking.com size bir onay e-postası ve bir varış öncesi e-postası gönderecek ve bölge ve konaklamamız hakkında size bilgi sağlayacaktır. Booking.com ayrıca size yerel ofislerinden 20'yi aşkın dilde 7/24 uluslararası müşteri hizmetleri sağlayacaktır. Booking.com'un global müşteri hizmetleri ekibiyle bilgilerinizi paylaşmanız yardıma ihtiyacınız olduğunda yanıt vermelerine imkan tanır. Booking.com verilerinizi Booking.com Gizlilik Koşullarında daha fazla açıklandığı üzere teknik, analitik ve pazarlamaya dair amaçlar için kullanabilir. Size seyahatle alakalı ilgilenebileceğiniz teklifler sağlamak ve özelleştirilmiş bir hizmet sunmak amacıyla analiz için Booking Holdings Inc. grup şirketlerinin diğer üyeleriyle verilerinizin paylaşılabilecek olması da buna dahildir. Geçerli yasalar kapsamında gerekmesi durumunda, Booking.com ilk önce sizin izninizi soracaktır. Verileriniz Avrupa Ekonomik Bölgesi dışındaki bir ülkeye aktarılırsa, verilerinizin hala Avrupa standartları doğrultusunda korunduğundan emin olmak için sözleşmeye dair düzenlemeler Booking.com tarafından yerine getirilecektir. Kişisel verilerinizin Booking.com tarafından işlenmesine dair sorularınız varsa, lütfen dataprotectionoffice@booking.com ile iletişime geçin.

 • BookingSuite: Kişisel verileriniz Herengracht 597, 1017 CE Amsterdam, Hollanda adresinde bulunan BookingSuite B.V., yani bu web sitesini ve suite.booking.com web sitesini işleten şirketle paylaşılabilir.
 • Üçüncü taraf sağlayıcılar: Kişisel verileri kesinlikle adınıza olacak şekilde işlemek için hizmet sağlayıcılarından faydalanırız. Bu işlem rezervasyon ödemelerine aracılık etmek, pazarlama materyalleri göndermek veya analitik destek hizmetleri amaçlarına yönelik olarak gibi bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçlara yöneliktir. Üzerinde gizlilik maddelerinin bağlayıcılığı bulunan bu hizmet sağlayıcılarının kişisel verilerinizi kendi amaçları veya başka herhangi bir amaç doğrultusunda kullanma izni yoktur.
 • Yetkili makamlar: Yasalarca gerekli kılındığı veya cezai eylemler ve sahteciliğin önlenmesi, saptanması veya kovuşturulması için kesinlikle gerekli olduğu ölçüde kişisel verileri emniyet makamları ve diğer resmi yetkililerle paylaşırız.

Uluslararası Veri Transferleri

Kişisel verilerin bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan şekilde iletimi, kişisel verilerin veri koruma yasaları Avrupa Birliği dahilindeki ülkelerinki kadar kapsamlı olmadığı ülkelere yurt dışı transferleri de içerebilir. Avrupa yasalarınca gerekli kılındığı durumlarda sadece yeterli düzeyde veri koruması sunan alıcılara kişisel verileri aktaracağız. Bu durumlarda, kişisel verilerinizin hala Avrupa standartları doğrultusunda korunmasını sağlamak için sözleşmeye ilişkin düzenlemeler yerine getiririz. Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bu maddelerin bir kopyasını görmeyi bizden talep edebilirsiniz.

Güvenlik

BookingSuite kişisel veriler dahil bilgilere yetkisiz erişimi ve bu bilgilerin kötüye kullanımını önlemek için makul prosedürler uygular. Kişisel veriler dahil bilgileri korumak ve gözetmek amacıyla uygun iş sistem ve prosedürleri kullanırız. Ayrıca kişisel verilerin sunucularımızda erişim ve kullanımına yönelik güvenlik prosedürleri ve de teknik ve fiziksel kısıtlamalar uygularız. Sadece yetkili personelin çalışma esnasında kişisel verilere erişim izni bulunur.

Verilerin Saklanması

Kişisel verilerinizi içerebilecek bilgileri size hizmetler sunmak, geçerli yasalara uymak ve herhangi bir tarafla uyuşmazlıkları çözüme ulaştırmak için gerekli gördüğümüz ölçüde ve başka türlü sahteciliğin ve diğer yasa dışı faaliyetlerin saptanması ve önlenmesi dahil olmak üzere işimizi yürütebilmemiz için gerekli olduğu üzere bilgilerinizi saklayacağız. Sakladığımız tüm kişisel veriler bu Gizlilik Bildirimine tabi olacaktır. Hakkınızda işlediğimiz belirli kişisel veri türlerinin saklanma süresine dair bir sorunuz olursa lütfen aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşın.

Seçenek ve haklarınız

Kişisel verilerinizin tarafımızca nasıl kullanıldığının kontrolünün sizde olmasını istiyoruz. Bunu şu şekillerde yapabilirsiniz:

 • Hakkınızda elimizde bulunan kişisel verilerin bir kopyasını bizden isteyebilirsiniz;
 • kişisel bilgilerinizdeki herhangi bir değişiklik hakkında bizi bilgilendirebilir veya hakkınızda elimizde bulunan herhangi bir kişisel veriyi düzeltmemizi isteyebilirsiniz;
 • belirli durumlarda, hakkınızda elimizde bulunan kişisel verileri silmemizi veya engellememizi veya bunların işlenmesini kısıtlamamızı isteyebilir ya da kişisel verilerinizi kullandığımız belirli yollara itiraz edebilirsiniz;
 • belirli durumlarda, bize vermiş olduğunuz kişisel verileri üçüncü bir tarafa göndermemizi isteyebilirsiniz.

Kişisel verilerinizi izninize dayanarak kullandığımız durumlarda geçerli yasalara tabi olmak koşuluyla bu izni dilediğiniz zaman geri çekmeye hakkınız vardır. Ayrıca, kişisel verilerinizi meşru menfaat veya kamu menfaatine dayanarak işlediğimiz durumlarda, geçerli yasalara tabi olmak koşuluyla dilediğiniz zaman kişisel verilerinizin bu kullanımına itiraz etme hakkınız mevcuttur.

Kişisel verilerinizin eksiksiz, doğru ve güncel olmasını sağlamanız için size güveniriz. Lütfen kişisel verilerinizdeki tüm değişiklik veya yanlışlıkları info@apartamentosaltuzarra.com ile iletişime geçerek en kısa zamanda bize bildirin. Talebinizi geçerli yasa doğrultusunda ele alacağız.

Soru veya Şikayetler

Kişisel verilerinizi işlememiz hakkında soru veya sorunlarınız varsa veya bu bildirim kapsamındaki herhangi bir hakkınızı kullanmak istiyorsanız info@apartamentosaltuzarra.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca soru ve şikayetlerinizle yerel veri koruma makamınıza ulaşabilirsiniz.

Bildirimde Değişiklikler

Tıpkı işimizin sürekli değişmesi gibi, bu Gizlilik Bildirimi de zaman zaman değişebilir. Zaman zaman bu Gizlilik Bildirimine yapılan değişiklikleri görmek istiyorsanız sizi değişiklikleri görmek için bu Gizlilik Bildirimine erişmeye davet ediyoruz. Esaslı değişiklikler veya üzerinizde bir etkisi olacak değişiklikler (ör. yukarıda belirtilenlerden başka amaçlar için kişisel verilerinizi kullanmaya başlamamız) yaparsak bu işleme başlamadan önce sizinle iletişime geçeceğiz.